IT High Group IT- аутсорсінг, продаж комп'ютерної техніки, програмного забезпечення, ігрові товари 8 (0382) 708-527

Каталог статей

Головна » Статті » Корисні статті

Який корпус обрати?

Який корпус обрати?

Корпус для системного блоку ZalmanКорпус системного блоку – не остання складова частина комп’ютера. Та потрібно ретельно підібрати не тільки зовнішній вигляд корпусу, але й його внутрішній склад. Багато залежить від типу корпусу, який Ви оберете – Mini, Middle, Big Tower чи Desktop, але кожний з них має загальні параметри, які ми розглянемо в цій статті.

Почнемо.

Матеріал, якість виготовлення, обробка. Від того, як безпосередньо виготовлені панелі корпуса, вставки, стінки та ін. залежить зручність роботи з ним та Ваша безпека. Металеві кути мають бути згладжені так, щоб від них не можна було поранити руки. В корпусі будуть розташовуватися комп’ютерні комплектуючі, які мають немаленьку вагу, тому корпус має бути достатньо жорстким. Всі забарвлені панелі корпусу мають бути ретельно оброблені.
Також треба звернути увагу на матеріал виготовлення – залізо або алюміній. Алюміній, звичайно, краще, тому що весь корпус буде виступати як один великий радіатор, що дуже корисно, якщо в корпусі містяться сучасні (а значить гарячі) комплектуючі. Але ціна алюмінієвого корпусу значно більша за залізні корпуса. Тому якщо Ви збираєте домашній ПК, корпус с заліза підійде для Вас як найкраще. Але якщо Ви збираєте домашній комп’ютер, до якого пред’являються великі вимоги щодо продуктивності (обробка відео, обробка звуку, «геймерський» комп’ютер), або комп’ютер для роботи, який має прослужити Вам не один рік, то треба придбати алюмінієвий корпус.

Внутрішнє розташування комплектуючих. Це один з найважливіших параметрів. Від нього залежить – правильне охолодження комплектуючих, надійність роботи, зручність заміни комплектуючих, розташування шлейфів тощо. Комплектуючі усередині повинні мати достатньо місця – між вінчестерами та CD/DVD мають бути повітряні зазори, а між вінчестерами мають вміститися ще й вентилятори. Окремі вузли  (блок живлення, материнська плата, жорсткі диски та ін.) мають розташовуватися так, щоб не було нагромадження кабелів та дротів, щоб вони не торкалися гарячих поверхонь та вентиляторів.

Кріплення комплектуючих. На даний час існує декілька видів кріплення усередині корпусу – безпосередньо болтами, рейки, клямки. Найзручніші для заміни комплектуючих звичайно кріплення на рейках та клямках. Вони ж є і най надійнішим кріпленням. Та, на відміну від болтів, Вам не знадобиться шукати викрутку, щоб замінити якусь деталь в корпусі.

Блок живлення. Як показує практика та незалежні тести, корпуса дуже рідко комплектують якісним блоком живлення. А в дорогих корпусах їх зовсім нема. Корпуса без блока живлення коштують дешевше і це дає змогу користувачу підібрати якісний та підходящий по потужності блок живлення.

Зручність в експлуатації. Це теж один з важливих параметрів корпусу. Слід звернути увагу на розташування кнопок, роз’ємів USB, аудіо-виходів. Обов’язково треба продумати як буде стояти системний блок, чи буде зручно підключати монітор, клавіатуру та мишку, принтери та сканери, чи будуть дроти діставати до корпусу, чи зручно буде підключати навушники, web-камери, постійно підключати/відключати flesh-ку.

Дизайн. Сьогодні домашній або робочий комп’ютер – це не тільки помічник, але й один з елементів інтер’єру Вашої оселі або офісу. Обрати корпус можна не тільки стандартної моделі, але й з «перспективою» зробити на корпусі аерографію, вирізати малюнок, перефарбувати зовнішні частини. Тут виключно Ваші ідеї.

Виробники та ціни. Фірм-виробників корпусів дуже багато – від невідомих китайських до елітних компаній (Lian-Li, 3R, Thermaltake тощо). Звичайно краще покупати корпус від відомого бренду, тому що він гарантує якість у виготовленні деталей та експлуатацію на належному рівні.
Спеціалісти IT High Group рекомендують корпуса наступних фірм – Lian-Li (ціна від $100 до $700), ZalMan (ціна від $70 до $700), 3R (ціна від $60 до $200), Thermaltake (ціна від $80 до $400), NOX (ціна від $100 до $500), NZXT (ціна від $100 до $500), Sunbeam (ціна від $50 до $200).

Вибір корпусу для комп’ютера – не така ж проста справа. До вибору треба підійти дуже серйозно, бо від того, в який корпус буде скомплектовано Ваш ПК, буде залежить його робота. Сподіваємось, наші поради стануть Вам у нагоді.

Категорія: Корисні статті | (22.05.2009) | Автор: Katrine
Переглядів: 1205 | Теги: NZXT, Sunbeam, zalman, Lian-Li, який обрати, корпус, системний блок, 3R, Thermaltake, NOX