IT High Group IT- аутсорсінг, продаж комп'ютерної техніки, програмного забезпечення, ігрові товари 8 (0382) 708-527

Каталог статей

Головна » Статті » Корисні статті

Огляд сучасних Internet-браузерів

Огляд сучасних Internet-браузерів

Огляд інтернет-браузерівБраузер – це те, без чого не може обійтися ні один користувач Інтернету. Слово «браузер» створено від англійського «Веб-оглядач». Цим словом позначається програмне забезпечення для обробки та виводу різних складових веб-сторінок та надання інтерфейсу між веб-сайтом та його відвідувачем. Практично всі популярні браузери розповсюджуються безкоштовно або у комплексі з іншим програмним забезпеченням.

Історія виникнення браузерів бере свій початок у 1990 році. Само тоді був створений перший веб-оглядач. Творцем першого браузера був розробник гіпертекстової розмітки, «отець» технології World Wide Web Тім Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee). Браузер отримав назву WorldWideWeb. Пізніше, щоб не плутати «всесвітню павутину» з назвою програми, Бернерс-Лі перейменував браузер в Nexus. WorldWideWeb дозволяє продивлятися веб-сторінки, а також редагувати та оновлювати їх на сайтах. Цей був текстовий браузер, який міг відображати виключно букви та цифри. На відміну від більш пізньої версії, перший WorldWideWeb був чорно-білим, а іконки CERN та інші відкривалися в окремих вікнах. Перший браузер підтримував протоколи ftp та TCP, систему DNS та дозволяв переходити на інші Інтернет-сторінки по гіперпосиланням. WorldWideWeb було написано на Objective-C. Та сам продукт та його код знаходилися у вільному доступі.

Першим розповсюдженим браузером із графічним інтерфейсом був NCSA Mosaic. Вихідний код цього браузеру був відкритим та декілька інших браузерів (Netscape Navigator и Internet Explorer) взяли його за основу. Цей браузер мав свої недоліки, але майже всі вони були усунені у браузері Netscape Navigator (деякі співробітники компанії Netscape булі із NSCA та брали участь в розробці Mosaic). Netscape випустила Netscape Navigator під різні операційні системи (UNIX, Windows, Mac OS) та добилася помітного успіху, у  тому числі і комерційного. Це спонукало компанію Microsoft випустити свій браузер Internet Explorer.

За даними компанії Net Applications, за травень 2009 року ринкові долі браузерів в Інтернеті вишикувалися у наступному порядку: Internet Explorer - 65,50 %, Firefox - 22,51 %, Safari - 8,43 %, Google Chrome - 1,80 %, Netscape - 0,74 %, Opera - 0,72 %, Mozilla - 0,10 %, Opera Mini - 0,08 %, PlayStation - 0,04 %, ACCESS NetFront - 0,03 %, Blazer - 0,02 %, Pocket Internet Explorer - 0,01 %, інші - близько 0 %.

Internet Explorer.

Internet ExplorerInternet Explorer 1.0 був випущений у серпні 1995 року на основі браузера Spyglass, Inc Mosaic. Microsoft ліцензувало браузер на умовах квартальних виплат плюс процент від продажу. Internet Explorer розвивався поступово: від першої версії 1.0 до останньої 8.0 проминуло без малого 13 років. За цей час браузер обростав все більшої інтеграціїєю з операційними системами, підтримкою різноманітних конструкторів сайтів. Динамічно змінювався зовнішній вигляд, поступово додавалися такі функції як: мультимедійна панель, інтеграція з Windows Messenger, автоматична корекція розміру зображення, менеджер завантажень, система посторінкових вкладок, панель пошуку, блокування спливаючих вікон та банерів та інше. Декілька із нових властивостей останньої версії Internet Explorer 8:
- автоматичне відновлення вкладок після збою;
- швидкі команди, які доступні із контекстного меню: пошук у Live Search, пошук на карті, відправка по пошті, перехід на іншу мову, додавання в он-лайн закладок та ряд інших;
- WebSlices (веб-фрагменти) – підписка користувачів на окремі ділянки сторінок;
- «розумна адресна строка» - при введенні адресу браузер повертає результат, який засновано не тільки на URL раніш відвіданого сайту, але і на заголовку сторінки та інших її властивостях;
- приватний режим роботи InPrivate, який дозволяє заходити на сайти, не залишаючи слідів в історії браузеру.

Mozilla Firefox.

Mozilla FirefoxБраузер Firefox (у перекладі «вогненна лисиця»), народився у 2002 році у Британії та мав першу назву «Phoenix», який пізніше трансформувався у «Firebird», а потім прийняв теперішню назву. Firefox є одним із  найбільш гнучких браузерів з широкими можливостями налаштування: користувач сам може встановити додаткові теми, які змінюють зовнішній вид програми, та розширення, які додають браузеру функціональність.

Деякі властивості Firefox:
- підтримка блокування спливаючих вікон;
- підтримка вкладок;
- наявність вбудованої панелі пошуку на пошукових машинах та у словниках, а також так названих «Живих закладок»;
- присутність широких можливостей по налаштуванню поведінки та зовнішнього виду;
- підтримка безлічі розширень;
- миттєве відображення контенту;
- наявність системи безпечного зберігання паролів для сайтів та сертифікатів завдячуючи можливості задати «майстер-пароль», який шифрує всі останні паролі та захищає доступ до сертифікатів користувача. Таким чином викрадання збережених паролів затруднена навіть при фізичному доступі зловмисника до комп’ютеру.

Safari.

SafariБраузер Safari розроблений компанією Apple, входить у склад операційної системи Mac OS X, а також безкоштовно розповсюджується для ОС Windows. Перші версії цього браузеру з’явилися у 2003 році. Safari наділений безліччю властивостей, які мають всі сучасні веб-оглядачі, такі як: блокування вікон, що спливають, використання вкладок, масштабування. Також цей браузер забезпечений функцією Snapback, яка дозволяє миттєво повернутися до початкових результатів пошуку або до верхнього рівня сайту, навіть якщо користувач пішов не декілька рівнів донизу. Значок Snapback з’являється у полі пошуку при натисненні на посилання на сторінці результатів пошуку.

У Safari використовуються ті ж технології Apple для робіт з графікою, що й в Mac OS X. Даний веб-оглядач автоматично розпізнає веб-сайти, які використовують нестандартні шрифти, та завантажує їх по мірі необхідності. Safari так і не зміг стати більш популярним із-за деяких проблем із сумісністю Windows, також Safari не зберігає сторінки із зображеннями.

Opera.

OperaБраузер Opera був випущений у 1995 році двома норвезькими програмістами, які створили компанію Opera Software. Браузер Opera написаний на мові програмування С++, має високу швидкість роботи, та сумісний з основними веб-технологіями. Відмінними особливостями Opera довгий час були: багатосторінковий інтерфейс (система вкладок у вікні програми) та можливість масштабування документів, що відображуються, разом із графікою; згодом ці функції з’явилися і в  інших браузерах.

В Opera розширені функційні можливості використання миші: окрім стандартних способів навігації передбачені так названі «жести мишею». У систему безпеки браузера входять:
- вбудований захист від фішингу;
- додаткове кодування інформаційного потоку при роботі зі сторінками, які мають запроси конфіденційних відомостей;
- можливість видалення HTTP-Cookies, очищення історії відвідування одним кліком миші, а також стартова панель "Speed Dial". Одна із особливостей браузера – можливість швидкого переходу по найбільш відвідуваним сторінкам.

Даний браузер підтримує так названі «віджети» - маленькі веб-додатки, які можна запустити всередині браузеру. Opera також підтримує голосове керування  та можливість підключення «екранних диктофонів», що дуже важливо для людей з порушенням зору або обмеженими руховими можливостями. За допомогою різних налаштувань користувач може настроїти інтерфейс за своїм смаком.

Google Chrome.

Google ChromeGoogle Chrome – один із найновіших браузерів, якому ще не виповнилося і 1 року. Він розроблявся компанією Google та використовує двигун WebKit. У нього є свої відмінності. Зокрема кожна вкладка Google Chrome є окремим процесом та при збоях в роботі закривається одна сторінка, я не весь додаток. Цим недоліком грішать майже всі інші веб-браузери.

Якщо узагальнити всі особливості розповсюджених веб-оглядачів, можна побачити наступну тенденцію: як тільки один із браузерів випускає нову «опцію», яка подобається користувачу – всі останні одразу ж беруть його як приклад та включають цю ж опцію в нову версію свого браузеру. А оскільки оновлення кожного браузеру виходять із завидною частотою – це дозволяє браузерам підтягувати один у одного по функціям. Користувачу в цьому випадку вже приходиться обирати любимий веб-огладач по таким параметрам як швидкість роботи, найменша кількість недоліків або ж інтерфейс. Крім того, має велике значення здатність веб-оглядача працювати в той, або іншій операційній системі.

Переклад: Katrine

Джерело: http://www.dailycomm.ru/

Категорія: Корисні статті | (18.06.2009)
Переглядів: 2651 | Теги: internet-браузер, Opera, Safari, Internet Explorer, огляд інтернет-барузерів, Google Chrome, Mozilla Firefox