Вибір джерела безперервного живлення
Покупка блоку безперервного живлення – дуже серйозна справа, бо від цього залежить тривалість роботи Вашого комп’ютера та всіх периферійних пристроїв, що підключені до нього.
Обов’язково треба звернути увагу, що вивести із ладу комп’ютерну техніку може не тільки зміна напруги в мережі 220 В, але скачок напруги в телефонних лініях, локальній мережі чи в якомусь іншому пристрої, що підключений до комп’ютера. Тому необхідно заздалегідь прорахувати скільки пристроїв буде підключено і скільки розеток має бути в блоки безперервного живлення.
Другий етап, який необхідно прорахувати – це прорахунок потужності блоку. Для цього необхідно знати характеристики техніки, що будуть підключатися до нього. Наведемо приклад – системний блок потребляє 300 Вт + монітор 45 Вт + зовнішній модем 17 Вт = 362 Вт. Треба пам’ятати, що потужність блоків безперервного живлення вказується у Вольт-Амперах (VA). Щоб розрахувати потужність у VA треба отриману потужність у Вт розділити на коефіцієнт 0,6. На нашому прикладі отримаємо 362/0,6=603 VA. Для надійного захисту нашої конфігурації підійде блок безперервного живлення потужністю 650 VA.
Третій етап – вибір часу автономної роботи. Практично всі сучасні блоки безперервного живлення забезпечують час автономної роботи від 5 до 45 хвилин при максимальному завантаженні. Цього часу може бути достатньо щоб не тільки зберегти данні та виключити комп’ютер, але й підключити, наприклад, настільну лампу щоб почитати книгу або журнал на протязі кількох годин. Також практично до всіх блоків безперервного живлення можна підключити додаткову батарею, що зможе збільшити час автономної роботи.
Етап четвертий – вибір типів розеток. Розетки можуть бути звичайно 2-х типів – комп’ютерні (IEC 320) та звичайні (Schuko CEE 7). Блок безперервного живлення зі звичайними розетками більш універсальний, але до комп’ютерних розеток можна купити спеціальний перехідник – мережений фільтр та вирішити цю проблему. Також джерело може мати розетки, які служать для захисту від стрибків напруги. Потужність техніки, що підключається до них, не має ніякого відношення до потужності батареї, тому чим їх буде більше, тим буде краще.
Наведемо ще декілька важливих моментів, які можуть стати в нагоді при покупці блоку безперервного живлення.
1. Батарея. Від того, як часто переходить живлення від мережі до батареї, залежить строк служби останньої. Строк служби батареї може варіюватися від 1 року (серверні блоки безперервного живлення) до 4 років (домашні ПК). Треба користуватись тільки оригінальними батареями, які рекомендовані виробником для даної моделі блоку.
2. «Холодний» старт. Дуже зручна функція, яка дозволяє включити техніку навіть при відсутності струму у мережі.
3. Якість збірки. Прилад обов’язково не має бути хистким та визивати сумніві у надійності. Треба звернути увагу на товщину кабелів. Джерело безперервного живлення повинно мати швидкий доступ до батареї.
4. Програмне забезпечення. Якщо Ви відсутні біля комп’ютера, а зненацька зникла напруга в мережі, то комп’ютер може сам вимкнутися – зберегти всі данні, коректно закрити програми, завершити роботу операційної системи. Також таке програмне забезпечення може «моніторити» стан в мережі, слідкувати за джерелом безперервного живлення. Слід звернути увагу на те, що воно може і не поставляться за Вашим блоком безперервного живлення.
5. Сервіс та технічна підтримка. Розвинена мережа технічної підтримки – гарантія надійності фірми виробника. Перед покупкою запитайте, де знаходиться найближчий сервісний центр. Там вам зможуть замінити батарею, провести ремонт при необхідності.
Одним із провідних та надійних виробників джерел безперервного живлення являється американська компанія APC (American Power Conversion). Продукція цієї компанії забезпечує захист від основних причин простоїв, втрати даних та пошкодження обладнання: проблем з електроживленням та перегрівом. Інноваційні розробки цієї компанії розраховані як на корпоративних так і на домашніх користувачів. Ціни на джерела безперервного живлення APC можуть варіюватися від 500 гривень (для домашнього ПК) і до кількох десятків тисяч гривень (для захисту серверного та промислового обладнання).
|